Terek, helyiségek átalakítására irányuló kezdeményezések
A vizsgálók kellemes hangulatú helyiségekké való átalakítása segítheti a betegséggel való megbirkózás folyamatát. A kezelés során használt eszközök pedig akár új, vicces jelentés is kaphatnak.
Ebben a projektben galaktikus képekkel borították be az öltözők falait és bútorait, valamint a diagnosztikai eszközöket és előkészítő helyiségeket. Így csökkentik a vizsgálattal járó stresszt az MRI vagy CT vizsgálaton részt vevő gyermeknél, hogy a lehető legpozitívabb élményben lehessen részük.
Az egyedülálló spanyol kezdeményezés az elhanyagolt kórházi tetőknek adott új értelmet azzal, hogy kertekké alakították át őket. Így a kórházban ápolt gyerekeknek lehetőségük nyílik a szabadtéri játékra, ezzel is biztosítva számukra az emberséges, gyermekbarát környezetet és a jobb életminőséget.
Az orvosok és ápolók a napi munkájukon felül játékosan elmagyarázzák a gyerekeknek egy rongybaba segítségével, hogy mire való az érzéstelenítés, mit fognak belőle érezni, ezzel is felkészítve őket például a vénás katéter behelyezésére. Ebben a projektben az érzéseké és a kérdéseké a főszerep, hogy el lehessen oszlatni a beavatkozásokkal kapcsolatos félelmeket.
A kórházi ellátásban működő állat-asszisztált beavatkozások során a terapeuták a terápiás kutyával való interakció révén csökkentik a betegekben a félelmet és szomorúságot, és motiválják őket az olykor fájdalommal járó kezelések követésére is.
A spanyol közegészségügyben működő úttörő kezdeményezésnek, a korrekciós sminkműhelynek a célja, hogy segítsen a bőrbetegségben szenvedő bőrgyógyászati, plasztikai sebészeti és onkológiai betegeknek legyőzni a félelmüket, hogy bátran tükörbe merjenek nézni. A terápiás smink révén újra a betegségük vagy balesetük előtti ismerős arcuk tekint vissza rájuk.
Ennek a multidiszciplináris kutatási projektnek az a célja, hogy az intenzív osztályokat (ICU) a lehető legbarátságosabb hellyé varázsolja mind az egészségügyi szakemberek, mind a betegek, mind pedig azok családjai számára.